E-mail:  
Heslo:  
nebo registrovat
Zasílání informací o akcích a kurzech
Kontakt:
E-mail: skritek@skritek.org
Tel: 736103994
"Nepobývej v minulosti, nesni o budoucnosti, soustřeď mysl na přítomný okamžik." Buddha
Články

Zateplení stropů na Hájence za podpory města Holešova

vloženo 15. 01. 2022

V závěru roku 2021 se nám podařilo díky mimořádné dotaci města Holešova zateplit stropy na
hájence v zámeckém parku.

Nová kuchyně pro hájenku

vloženo 01. 09. 2020

Díky příspěvku z grantového programu VY ROZHODUJETE, MY POMÁHÁME od nadačního fondu Tesco má hájenka zbrusu novou kuchyni.

Líska slaví jubileum, Skřítek, z.s. při desátém výročí vysadí keře lísky

vloženo 21. 03. 2017

Počátkem jara slaví spolek LÍSKA své narozeniny. Již deset let poskytuje informace a vzdělávání v oblasti environmentální výchovy ve Zlínském kraji. Jubilejní oslava narozenin proběhne ve všech členských organizacích. Členové LÍSKY si založení spolku připomenou výsadbou keřů lísky, vycházkami do přírody, soutěží a programy pro děti nebo dny otevřených dveří s fairtradovým a regionálním občerstvením. Akce se konají v den oslav, tedy 21. března, na 15 místech ve Zlínském kraji.

Vánoční volejbalový turnaj

vloženo 13. 12. 2015

V předvánočním čase, v neděli 13. 12. 2015 proběhl už 5. ročník Vánočního volejbalového turnaje.

Účastníci Holešov Night Race plavali uprostřed noci v přehradě

vloženo 23. 10. 2015

Intenzivní sadu prožitků nabídl účastníkům dvanáctihodinový závod dvoučlenných týmů HOLEŠOV NIGHT RACE, který zorganizovali členové sdružení Skřítek v noci z pátku 23. 10. do sobotního rána.

Výroba ptačích budek u Hájenky

vloženo 15. 04. 2015

Krásné exempláře jsme vytvořili ve středu 15. 4. 2015 na dílně výroby ptačích budek. Budky už jsou vyvěšeny u Hájenky v zámeckém parku v Holešově - až půjdete kolem, můžete se podívat, jestli je najdete. Akci pořádal spolek Skřítek, z.s., a proběhla v rámci kampaně Ptáci - žijí tady s námi, kterou ve Zlínském kraji koordinuje organizace Líska.

ZISK 2015

vloženo 14. 03. 2015

Všichni už jsou natěšení,
na nádraží přichystaní,
ani Jersey nezaspal,
o den dřív se nachystal.
Všechno bychom neunesli,
tak se věci auty vezly.
Cesta dlouhá, vlak je tady,
setkáme se tam - u chaty.

Se skřítkem na hájence - 4. třídy 3. ZŠ Holešov

vloženo 10. 09. 2014

SE SKŘÍTKEM NA HÁJENCE
Druhý školní týden prožili naši čtvrťáci na třídenním adaptačním kurzu na Hájence v zámeckém parku v Holešově. Cílem tohoto kurzu bylo vytvořit kamarádské vztahy v nově vzniklých kolektivech. Po celou dobu pobytu se o děti starali skvělí vedoucí ze sdružení Skřítek pod vedením manželů Šneidrových. Rázem se všechny děti i obě paní učitelky proměnily v Norníky a strávily společně tři slunečné dny v kouzelné Nornii. V té se pomocí kouzel, zábavných her a různých činností učily navzájem si pomáhat a spolupracovat. A jak na adaptační kurz vzpomínají žáčci čtvrťáčci?

Po stopách čokolády aneb jak vznikají běžné věci

vloženo 04. 08. 2014

ZaČátkem srpna se osazenstvo holešovské hájenky naplno ponořilo do tajů světa čokolády. Každý den byl zaměřen na jiný čokoládový aspekt; pondělí jsme strávili mezi archeOlogy zjišťováním historie a původu čokolády; v úterý se děti dozvěděly, z čeho a jak se čokoláda dělá; středa se nesla v duchu různých forem, druhů a typů čokolády; čtvrteK patřil různým tradičním i netradičním využitím čokolády a konečně v pátek se děti octly pod dozorem výživových poradců, kdy nebyla nouze jak o pohyb, tak i o čokoládu do našich žaludků.

Přísně tajné!!!

vloženo 25. 07. 2014

Holešov a okolí už se nemusí bát! Každá průmyslová špionáž bude odhalena! Mafiánská spiknutí nemají žádnou šanci! Padouši, bojte se! Jsme připraveni odhalovat veškeré nekalé úmysly.

Ze života Hájenky...

vloženo 01. 07. 2014

Rád bych vám chvíli povídal o tom, co se děje v hájence, která leží v samém srdci holešovského zámeckého parku v Holešově. V této budově už pár let sídlí dvě významné holešovské organizace, které se výrazně podílí na rozšíření nabídky volnočasových a vzdělávacích aktivit pro děti, mládež, ale i širokou veřejnost.

Kurz První pomoci pro Tercii

vloženo 16. 05. 2014

Ve dnech 15. – 16. května se naše třída zúčastnila terénního cvičení na Hájence v Holešově. Jednalo se o „kurz první pomoci“. Cvičení odborně vedli instruktoři občanského sdružení Skřítek. Měli jsme se seznámit s první pomocí a postupy si vyzkoušet. Figuranty jsme byli my sami nebo vedoucí či pedagogický doprovod.

ZDrSEM opět v Holešově

vloženo 20. 04. 2014

Mnozí tráví velikonoční svátky s rodinou na výletech, my jsme se je rozhodli prožít na ZDrSEMu – zdravotním semináři, který pro nás zprostředkovalo sdružení Skřítek. Pokud jste ve dnech 16. – 20. dubna zavítali do zámeckého parku v Holešově, mohli jste zahlédnout několik zraněných, ba dokonce i autonehody. Pod odborným dohledem se zde zásadám první pomoci učilo 18 účastníků.

Záhada židovské čtvrti - Kroměřížský deník

vloženo 12. 04. 2014

Holešov – Po stopách rabína Šabatai ha-Kohen, zkráceně Šacha, se vypravilo v Holešově na čtyřicet nadšených hráčů. Občanské sdružení Skřítek tam pro ně na sobotní odpoledne připravilo trasu plnou her inspirovaných židovským učením.

Záhada židovské čtvrti ROZLUŠTĚNA!

vloženo 12. 04. 2014

Sobotní odpoledne 12. dubna se v Holešově neslo ve znamení židovské minulosti. Občanské sdružení Skřítek, o. s. si pro veřejnost připravilo městskou hru, která se tentokrát zabývala specifickou částí holešovské historie.

Se Skřítkem za ptáky do zámeckého parku

vloženo 04. 04. 2014

V pátek 4.4.2014 odpoledne proběhla v zámeckém parku v Holešově exkurze s názvem Ptáci v parku. Akci pořádalo pro širokou veřejnost sdružení Skřítek, z.s., a cílem bylo seznámit účastníky procházky s druhy ptáků, kteří se běžně vyskytují v našem parku. Akce probíhala v rámci kampaně „Ptáci – žijí tady s námi“, kterou zaštiťuje Líska – občanské sdružení pro environmentální vzdělávaní, výchovu a osvětu ve Zlínském kraji. V rámci kampaně probíhají desítky akcí po celém Zlínském kraji.

ZISK - Jarní Prázdniny

vloženo 03. 03. 2014

3.3. - 8.3. 2014

V pondělí v 8:00 ráno už stáli všichni připravení na vlakovém nádraží, abychom mohli konečně odjet – všichni kromě Jerseyho, který (ačkoli vstával v 6, aby si nasmažil řízky) si myslel, že se odjíždí v 10 hodin… Cesta byla jako vždy zajímavá: tentokrát se naším maskotem stala brokolice, odvážlivci si plácli s průvodčím, a v Rožnově jsme dobrých 10 minut strávili u interaktivního průvodce městem během čekání na další spoj.

V Holešovských ulicích padlo přes 20 mafiánů!

vloženo 22. 11. 2013

Bylo 22. listopadu, podvečer, a v mlhavém světle pouličních lamp se v ulicích Holešova začaly scházet mafiánské famílie. Povolal si je sám velký šéf El Padriny. Jejich úkol byl jasný – zneškodnit konkurenci a vydělat si co nejvíce peněz tím, že zjistí několik informací nebo splní nějaké úkoly pro Padrinyho.

Nejsme tu jen pro děti, říka Jakub Šneidr z občanského sdružení Skřítek

vloženo 19. 10. 2013

Holešov – /ROZHOVOR/
Jakub Šneidr je vedoucím holešovského občanského sdružení, které usiluje o všestranný rozvoj osobnosti především formou zážitkové pedagogiky. Ve sdružení, které založili před pěti lety, mají celkem čtyřiadvacet členů starších osmnácti let. Ti se společně podílí na tvorbě zážitkově – vzdělávacích programů pro veřejnost.

Expedici za artefaktem počasí neodradilo

vloženo 17. 09. 2013

Každé velké expedici musí předcházet náležitá příprava. Nikdy nevíme, co nás může potkat a je potřeba mít kolem sebe lidi, na které se můžeme spolehnout. A přesně za tímto účelem se sešli žáci 4. tříd 3. základní školy v úterý 17. září, aby se na takovouto expedici společně vydali.

Adaptační kurz se opět vydařil! - Gymnázium

vloženo 03. 09. 2013

Pokud jste se v prvním zářijovém týdnu vydali do zámeckého parku, mohli jste si všimnout, že se kolem něco děje. Na Hájence v zámeckém parku totiž pod vedením instruktorů občanského sdružení Skřítek, o.s. začaly vznikat tři úplně nové osady.

Skřítek, o.s., uskutečnil první modul vzdělávacího programu tábornická činnost

vloženo 15. 08. 2013

Lektoři občanského sdružení Skřítek, o.s., uskutečnilo první modul vzdělávací program v rámci projektu K2 – kvalita a konkurenceschopnost v neformálním vzdělávání a to část s názvem Tábornická činnost. První modul proběhl v srpnu tohoto roku v obci Rusava. Programu se zúčastnili lektoři pracující s dětmi a mládeží ve věku 6 až 15 let, kteří mají nějaké zkušenosti s vedením různých oddílů, či zájmových kroužků zaměřených především na turistickou činnost či tábornictví. Druhý modul proběhne první víkend v říjnu v Holešově a bude zaměřen mimo jiné na evaluaci a sebeevaluaci, a techniky s tím spojené.

Skřítkovské připomenutí příměstského tábora na Hájence

vloženo 28. 07. 2013

Počasí nám přálo. V týdnu od 22. července svítilo hodně sluníčko, ale nám mezi stromy u Hájenky v Zámeckém parku bylo příjemně. Od rána do pozdního odpoledne jsme měli nabitý program. Hráli jsme zajímavé hry, které nás zavedly do různých koutů světa.

Prázdninové dobrodružství v osadě Rarotonga

vloženo 15. 07. 2013

Týden od 15.7. – 19.7. 2013 jsme prožili v hájence v zámeckém parku s Marťou – Opi, Jolčou – Džou a Pájou z o.s. Skřítek.

Případ: Roxon Ask

vloženo 14. 07. 2013

Cesta do tábořiště byla na můj vkus až příliš dlouhá – trvala přes 7 hodin. Když jsme konečně dorazili, přišli nás přivítat členové Společenství a byli velmi rádi, že jsme ochotni jim pomoct při řešení případu Roxon Ask. Musíme však pracovat tajně, protože hlavní podezřelý z pohledu policie je právě Roxon.

Příměstský tábor "Příběhy osady Rarotonga"

vloženo 05. 07. 2013

Osada Rarotonga zachráněna!

Ve dnech 1. – 5. 7. 2013 jsme si, za spolupráce občanského sdružení Skřítek, o.s., zkusili prožít každodenní nástrahy i překvapení v osadě Rarotonga, která se nacházela v prostorách Hájenky v Zámeckém parku Holešov.

Skřítek, o.s., bude vzdělávat v tábornické činnosti

vloženo 07. 01. 2013

Občanské sdružení Skřítek, o.s., připravuje realizaci vzdělávacího programu zaměřeného na část neformálního vzdělávání s názvem Tábornická činnost. Programu se zúčastní lektoři pracující s dětmi a mládeží ve věku 6 až 15 let, kteří mají nějaké zkušenosti s vedením různých oddílů, či zájmových kroužků zaměřených především na turistickou činnost či tábornictví. Program se skládá ze dvou vzdělávacích modulů. První z nich proběhne v srpnu tohoto roku, druhý pak v říjnu.

Adaptační kurz pro 4. třídy 3. ZŠ Holešov

vloženo 21. 09. 2012

ČÍM NÁS OBOHATIL ADAPTAČNÍ POBYT?

Školní rok se rozběhl velmi rychle. Skočili jsme do něj rovnýma nohama. V pondělí 17. září vyráželi žáci 4. ročníků se svými třídními učitelkami plni očekávání a s velkou přípravou směr Tesák.

Festival pro Tibet v Holešově

vloženo 15. 03. 2012

Sdružení Skřítek, o.s., ve spolupráci s Čajírnou u Pythona se v tomto roce zapojilo do pořádání Festivalu pro Tibet. V Holešově akce proběhla v termínu 13.-15.3.2012 a v rámci programu jste mohli shlédnout několik zajímavých dokumentů o Tibetu a jeho obyvatelích, poslechnout si přednášku Jiřího Sázela o životě v Malém Tibetu, zaposlouchat se do nahrávek tibetských hudebníků nebo se zapojit do společného bubnování.

Černý den a bílá noc aneb ples protikladů

vloženo 10. 03. 2012

Večer plný zážitků pod taktovkou sdružení Skřítek, o.s., proběhl v sobotu 10.3.2012, s doprovodem kapely VSPH a její druhé tváře s názvem Quatro Formaggi. To však zdaleka není všechno, co ples „Černý den a bílá noc“ svým hostům nabídnul.

Cesta Bizona - moudrost indiánů pro život v dnešním světě

vloženo 12. 01. 2012

Pablo Russell, indián kmene "Blackfoot Blood" z kanadské Alberty měl konečně přijet i k nám na Moravu. Indián v Holešově. To jsou neuvěřitelné možnosti dnešní doby.

Projektový den Loukov aneb Cesta kolem světa

vloženo 08. 12. 2011

Ve čtvrtek 8. 12. podnikli žáci ze základní školy v Loukově cestu kolem světa. V průběhu jednoho dopoledne navštívili Afriku, Austrálii, Asii i Ameriku. Cestu začali a opět skončili doma v Evropě. Mezi jednotlivými světadíly cestovali letadlem, které pro ně v tento den tvořila jídelna školy. Samozřejmě každé dítko dostalo také pas, do kterého získávalo víza za informace týkající jednotlivých světadílů.

Adaptační kurz 1.A Gymnázia L. Jaroše očima studentů...

vloženo 03. 09. 2011

Většina z nás, měla z prvního dne na gymnáziu strach. Nikdo nevěděl, co ho čeká. Proto si myslím, že byl skvělý nápad, jet na adaptační kurz hned první den školy. Měli jsme tak jedinečnou příležitost poznat se mimo školní lavice.

Adaptační kurz 1.B Gymnázia L. Jaroše očima studentů...

vloženo 03. 09. 2011

Když jsem se ráno probudila, cítila jsem, že dnes vstupuji do nové životní etapy. Bylo zvláštní, že jsem nic podobného nepociťovala při zápisu do tohoto gymnázia, ale až když to všechno začalo být realitou. Můj strach byl však díky bohu planý, protože to, co mě následující dny potkalo, vyvrátilo většinu mých pochyb a nejistot.

Herní víkendovka aneb Kávová lžička

vloženo 02. 09. 2011

Jelikož mají členové občanského sdružení Skřítek chuť se neustále rozvíjet a vzdělávat, našli si svůj způsob, jak toho (nejlépe vlastní zkušeností) dosáhnout. V rámci vzdělávání si vymysleli herní víkendovky, kde je možné si sami na sobě vyzkoušet nové hry a aktivity, které pak dále mohou zapojit do svých programů pro druhé.

Netradiční Ples „Čtvero ročních období“ sdružení Skřítek o.s.

vloženo 02. 09. 2011

V pátek 11. března 2011 si účastníci plesu pořádaného sdružením Skřítek, o.s., mohli prožít všechna roční období za jeden večer.

Kalendář
Podporují nás
Projekt GIVT
Město Holešov
Pingu sport, s.r.o.
2DR - grafika
Copyright © 2010, Skritek.org. Vytvořilo SURFACE